Snäkimeiser 2018 võitja – Eliise Siimann

Snäkimeiser 2018 võitja – Eliise Siimann

Aprillis toimunud üleriigilise toitumiskampaania „Snäkikool“ raames selgitati mai alguses Tallinna Lauluväljakul toimunud Eesti Toidumess – Sööma! suurüritusel välja ühtlasi ka Snäkimeister 2018 kelleks osutus Eliise Siimann Tallinna Südalinna Koolist. Kes on Eesti meister snäkkimises ja millised emotsioonid teda valdavad nüüd peale suurt finaalvõistlust? Käisime seda Eliiselt uurimas.

Mida sulle Snäkikool õpetas ja mis jäi sellest eriti hästi meelde?

Snäkikool õpetas mulle erinevaid asju – näiteks kui oluline on süüa hommikusööki, et toidukordade vahele tuleks vahepalasid kindlasti võtta ning et neid snäkke peaks ka hoolikalt läbi mõtlema. Snäkid toidukordade vahel aitavad veresuhkrut stabiilsena hoida ja nii ei väsi pikkadel koolipäevadel ära. Veel jäi hästi meelde 3+3 reegel – et iga päev peaks olema 3 põhitoidukorda ja 3 vahepala. Samuti õpetas Snäkikool, et mis on vaakumkuivatamine – kuidas sellise tehnoloogiaga säilivad kasulikud vitamiinid ja puuvilja kuju.

Kui oluliseks sa pead tervislikku toitumist?

Pean tervislikku toitumist väga oluliseks. Sooviksin ise olla samuti eeskujuks teistele lastele ja koolikaaslastele, sest toitumine on väga oluline pikkade koolipäevade puhul, eriti kui veel trennis peale kooli käia. Ise käin sulgpalli trennis viis korda nädalas ning kahel korral kuus on ka erinevad võistlused.

Kuidas sinu sõbrad ja trennikaaslased toituvad? Kas on hakanud peale Snäkikooli ka tervislikumalt toituma?

Trennikaaslased on küsinud, et kuidas Snäkikool nende kooli samuti saaks tulla ja kuidas ma Snäkimeistri finaali niimoodi sain. Teeme trennikaaslasega erinevaid challengeid – näiteks ei söö nüüd nädal aega ühtegi ebatervislikku asja. Proovime sõpradega kindlasti tervislikumalt süüa.

Sinu auhind oli terve aasta jagu MySnack tervislikke vahepalasid ! Kas sul on juba mõni lemmik toode ja mis sa kõikide nende snäkkidega peale hakkad?

Neid on tõesti nii suur kogus! Mul on lemmikuid MySnacke päris palju, aga eriti meeldivad näiteks kookoslaastud ja viinamarjad ning need magusad maasikad, sest neid saab süüa igal aastaajal. Võtan edaspidi kindlasti snäkke kooli ja trenni vahepaladeks kaasa ja annan sõpradele ning trennikaaslastele samuti.

Kuidas sa suhtud sellistesse kampaaniatesse? Kas sooviksid ka edaspidi osa võtta ja oma sõnumit edasi anda?

Snäkimeister oli minu jaoks väga lahe kampaania – see oli minu jaoks uus ja uskumatu kogemus olla Tallinna Lauluväljakul finaalis ja karikas niimoodi võita! Tahaksin kindlasti sellistest kampaaniatest ka edaspidi osa võtta, sest need on kindlasti väga vajalikud kõigile.